Архивы Херсонщины загружены на 98%, срочно необходимы еще 1500 кв. м.

На сессию Херсонского областного совета вынесен проект решения «О программе развития архивного дела области на 2017-2021 года».

Так, в описательной части программы говорится о плачевном состоянии архивных фондов области:

«Завантаженість архівосховищ складає 98,2 % і майже повністю вичерпано фізичні і технічні можливості приміщень для подальшого приймання і розміщення документів. З 2010 року архів комплектується лише документами ліквідованих установ та виборчою документацією.

Негайної передачі на зберігання до державного архіву області потребують більше ніж 160 тис. справ, віднесених до НАФ, які на сьогодні зберігаються понад встановлений термін в архівах установ – джерелах комплектування державного архіву області, архівних відділів та секторів районних державних адміністрацій та міських рад. Переважна їх більшість – документи органів державної влади та місцевого самоврядування. У зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні передбачається ліквідація низки державних органів, органів місцевого самоврядування та інших установ, документи яких необхідно буде передати на державне зберігання. Таким чином, гостро постає питання приймання до державного архіву області майже 350 тис. справ НАФ.

За розрахунками, здійсненими відповідно до рекомендацій щодо визначення потреби держархіву області в площах архівосховищ для зберігання документів з паперовою основою, визначених листом Державної архівної служби України від 12 квітня 2012 року № 01.3/1142, необхідність у додаткових приміщеннях становить 1471 кв. м та стелажному обладнанні – 11,5 тис. пог. м.»

В самих расчетах архивариусы просят не так много и не закладывают миллионы на цветы и грамоты как управление культуры в проекте програмы «Материального поощрения отдельных коллективов, граждан области и военнослужащих … на 2016 — 2020 годы».
Просят они всего лишь денег в размере 750 тыс. грн. на ремонт помещения, где будут размещены дополнительные фонды, 200 тыс. на пожарную безопасность, около 800 тыс. на ремонты и около 1 миллиона гривен на покупку сканеров для архивирования.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*


Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.