Дорожники Херсонщины работают без заплаты, на энтузиазме, — губернатор

РЕКЛАМА

Дорожники Херсонщины больше двух месяцев не получают зарплату, работают на энтузиазме. Об этом глава ХОГА Андрей Гордеев сказал в интервью на «Скифии»:

«Коли вже заговорили про дороги, то скажіть, як часто вам сигналізують про порушення чи недоліки під час виконання ремонтних робіт і як ви на них реагуєте?

– Намагаємося відразу реагувати на подібні повідомлення представників громадськості. Ми запровадили такий експеримент – ввели громадський контроль за станом ремонту доріг. До 15 червня був дедлайн у служби автодоріг для завершення ремонтних робіт. Нагадаю, що в першу чергу виконується ремонт тих доріг, які ведуть до курортів Херсонщини – Скадовський, Генічеський напрямок і Залізний порт. Але не обійшлося без проблем. Завершити ремонт до 1 червня, як планувалося від початку, завадили дощі. До того ж ямковий ремонт доріг Новотроїцького, Каховського, Генічеського району потребує особливого підходу. Свого часу, при формуванні цих доріг зібрали грунт, втрамбували його, потім кинули асфальт. І латання ям на такій дорозі забирає більше часу. Це ті перешкоди, які порушили графік ремонту.

– Завданням же №1 для нас лишається курорт. З метою налагодження співпраці під час туристичного сезону я провів декілька виїзних зустрічей у Запоріжжі, Львові, вже є домовленості з Сумами, Луганськом, Чернігів чекає. Ми спеціально обрали ті напрямки, де в нас є пряме залізничне сполучення, щоб земляки-українці приїжджали саме до нас на моря – Чорне й Азовське. Тільки Генічеськ і Новоолексіївка цього літа прийматиме 24 потяги з України!Білоруський поїзд буде. Це якраз ті чинники, які збільшать потік відпочивальників до нашої курортної зони.

– Зауваження до доріжників, які виконують ремонтні роботи, у вас є?

– Я хочу, щоб усі херсонці зрозуміли реальний стан речей. Рахунки «Облавтодору» і служби автодоріг заблоковано через борги минулих років. Заробітну плату працівники не отримують більше двох місяців. Вони вийшли на дороги під моє чесне слово, за що я їм дуже вдячний. Тому прошу земляків з повагою ставитися до наших доріжників. Вони сьогодні працюють безкоштовно, на ентузіазмі, з розумінням, що якісні дороги збільшать кількість туристів і сприятимуть прибутковості курортних зон. Бо що таке курорт? Це і сільськогосподарники, які займаються овочевою та фруктовою продукцією, і кафе, і пансіонати, і готельний бізнес, і торгівля. Це все сезонна зайнятість, яка приносить кошти для області.

Єдине, про що я попередив доріжників, – незважаючи на невиплату зарплат, якість робіт має бути на належному рівні. Є сигнали про порушення, які мені повідомляють у Фейсбук. Громадськість активна. Подібні повідомлення ми перевіряємо. Вже є зареєстровані кримінальні провадження, винних притягнуть до відповідальності. Є бригадири, з якими я особисто мав розмову з приводу дотримання технології ямкового ремонту. Бо ти або фахівець, або халтурник – іншого не дано.

На нещодавній нараді я закликав і голів районних державних адміністрацій брати активну участь у контролі за станом виконання ремонту доріг. Ініціативність завжди вітається. Бачите, що патрульний у кущах заховався і хоче щось там «наколядувати» – витягайте його звідти і ставте на трасу. Саме в таку ситуацію ми нещодавно потрапили. Водій у зустрічній автівці блимав нам фарами. Значить, десь неподалік хлопці в засідці. Знайшли їх. Що ви робите? – запитуємо. Профілактика, – відповідають. Профілактика з камерою, щоб хтось перетнув лінію і отримав штраф? Ні, це не профілактика. Профілактика – це, коли ти виганяєш машину з кущів, ставиш її на трасі. І люди бачать, що є ДПС, відповідно внутрішньо дисциплінуються і не порушують правил дорожнього руху. А знімати камерами і потім щось там «колядувати» не треба. Вже не ті часи. Звертаюся і до громадськості: будьте активними, не соромтеся. Ви є господарями на своїй землі».

Полностью интервью можно прочитать по ссылке.

Реклама

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*