«Херсонгаз» о качестве природного газа: «Влиять на нормы и требования ГОСТа ПАО не может»

РЕКЛАМА

Напомним, оператор отечественной газотранспортной системы (ОАО «Укртрансгаз») опубликовал ежемесячный отчет о качестве газа в регионах Украины. Самые плохие показатели – на Херсонщине.

В комментарии журналистам представители ПАО «Херсонгаз» сообщили – влиять на показатели природного газа ПАО не может:

«Норми та вимоги фізико–хімічних показників на відповідність стандарту ГОСТ 5542-87 «Газы горючие природные для промышленного и коммунально–бытового назначения. Технические условия» контролюють видобувні та транспортуючі організації, подаючи газ в державні магістральні газопроводи. Впливати на ці показники природного газу  ПАТ Херсонгаз не може. Отримуючи газ в розподільчі мережі, товариству надається від Херсонського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів «Харківтрансгаз» сертифікат відповідності показників газу.

Основним параметром якості газу для споживача є енергетична здатність природного газу, а  саме його теплота згоряння , яка має   бути не нижчою  7600 ккал/м3, відповідно до   ГОСТ 5542-87.  Фактично цей показник не опускається нижче 8000 ккал/м3 і коливається в межах 0,5 – 0,8 %  в вищу сторону. Від місця та часу якість газу не залежить, оскільки газ йде з одного газопроводу практично з однаковими характеристиками».

Реклама

1 Trackback / Pingback

  1. «Херсонгаз» вместе с «Укртрансгазом» хочет проверить качество газа на Херсонщине | Самиздат.KS

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*