Херсонские лесники требуют зарплату и работу — протест под стенами ОГА

РЕКЛАМА

Сегодня в Херсоне на пл. Свободы состоялась акция протеста работников лесных хозяйств области.

В ней приняли участие около 150 человек, сообщает «Гривна. Новый формат».

Многие из них держали в руках плакаты с требованиями, основными из которых были требования зарплаты, которую они не получают уже 4 месяца, и прекращения уничтожения лесной отрасли.

В свою очередь, в вышедшие к пикетирующим представители облгосадминистрации рассказали о «шагах», которые чиновники намереваются осуществить для решения проблемы. Пресс-служба ОГА сообщила:

«У зв’язку зі змінами у законодавстві, яким регулюється діяльність лісових господарств, у бюджеті на 2016 рік не передбачено коштів на фінансування, а функціонування лісгоспів повинно здійснюватись за рахунок реалізації садибного матеріалу, який вони виростили, і продажу паливних дров.

Лісова господарства Херсонщини не мають право заробляти кошти від реалізації деревини, так як область не є ресурсною у галузі лісового господарства.

Через відсутність бюджетного фінансування лісових господарств їх працівники лишились без заробітної платні та вимушені перебувати у відпусках. 358 працівників з 600 вимушені працювати за скороченим графіком від 2 до 5 годин. Також звільнено близько 25 %  працівників (200 осіб).

«Вчора в Цюрупинському лісгоспі в один день виникло 3 пожежі, з якими було не впоратись без допомоги сусідніх лісгоспів. До гасіння пожежі залучали звільнених водіїв пожежних машин», – зазначає Марія Глод,  голова Херсонської обласної організації профспілки працівників лісового господарства. –  Також у нас немає можливості забезпечити повноцінну роботу лісопожежних станцій та лісової охорони, яка виявляє пожежі. З 450 працює лише 45 працівників».

Мітингувальники зазначили, що їх завдання – збереження та примноження штучних рукотворних лісів Херсонщини, тому вони вимагають внесення змін до законодавства щодо діяльності лісових господарств та 56 млн гривень фінансування.

«Ми системно працюємо з усіма органами влади, щоб добитись змін у бюджеті та створення концепції розвитку галузі, тому що нас не влаштовує сьогоднішня ситуація, потрібно працювати над розширенням лісової зони», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Ігор Шепелєв та розповів про кроки, які здійснить облдержадміністрація для вирішення питання.

В суботу відбудеться виїзне засідання комітету з розподілу бюджетних коштів Верховної Ради України, на яке буде винесено це питання. Також питання підвищеної пожежної небезпеки нашої області винесуть на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.

Нагадаємо, у жовтні 2015 року голова Державного агентства лісових ресурсів України на колегії Міністерства АПК України представив концепцію реформування лісової галузі. Концепція передбачає ліквідацію державних лісових господарчих підприємств як юридичних одиниць та створення єдиного підприємства,  яке б дало змогу розподіляти кошти рівномірно по всіх областях країни».

Реклама

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*