Кладбище Геологов расширят на 35 га — 12 пайщиков согласились продать свои участки

В Херсоне состоялся первый аукцион, на котором определены оценщики по экспертной денежной оценке 12 земельных участков, владельцы которых согласились продать свои паи для расширения кладбища Геологов. Это около 35 га.

В соответствии с заключенными договорами, на проведение оценки отведены 40 дней (ориентировочно она закончится в середине ноября).

После получения отчетов об экспертной оценке земельных участков, их выкупом займется департамент ЖКХ.

Об этом сообщается на странице Департамента градостроительства и землепользования Херсонского горсовета в «Фейсбуке»:

«На сьогодні єдиним місцем для нових поховань у місті є кладовище у селищі Геологів, але й воно майже вичерпало свої можливості. Питання розширення його території почало розглядатися вже досить давно. Розглядалося три можливих варіанти розширення території кладовища:

-відведення із земель запасу Комишанської селищної ради ділянки площею 30 га, яка знаходиться неподалік від аеропорту «Херсон»;
-відведення розпайованої земельної ділянки Комишанської селищної ради площею 40 га;
-використання земельної ділянки площею 80 га, яка знаходиться у постійному користуванні КП «Зеленгосп».
Найбільш оптимальною виявилася можливість додаткового виділення землі за рахунок розпайованої земельної ділянки. Тож виникла необхідність викупити паї, які знаходяться у власності приватних осіб. Перемовини з власниками паїв, які буде викупати міська рада, тривали з 2014 року.
Викупати землі міська рада буде за умовами, визначеними законом України «Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності».
Для цього у минулому році було розроблено та затверджено необхідну містобудівну документацію, і розпочато процедуру викупу земельних ділянок.
В заходах щодо викупу ділянок задіяні департамент житлово-комунального господарства (ЖКГ) та департамент містобудування та землекористування (ДМЗ) міської ради. Департамент ЖКГ представляє інтереси міської ради та веде переговори з власниками паїв щодо умов викупу ділянок, а ДМЗ забезпечує проведення їх експертної грошової оцінки.
Ця частина заходів є найбільш відповідальною, оскільки проводиться із залученням системи електронних державних закупівель ProZorro. На сьогодні вже відбувся перший реверсивний аукціон, за результатами якого визначено оцінщиків, що здійснюватимуть роботи з виготовлення звітів з експертної грошової оцінки земельних 12 ділянок, власники яких надали згоду на викуп земельних ділянок.
Відповідно до укладених з оцінщиками договорів, є 40 днів на проведення оцінки (орієнтовно – середина листопада поточного року). Після отримання звітів про експертну оцінку земельних ділянок, їх викупом займеться департамент ЖКГ, адже гроші на такі цілі передбачено для вказаного департаменту Програмою «Похоронна справа та утримання кладовищ міста Херсона на 2016-2020 роки».

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*


Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.