«Количество бездомных собак в Херсоне — около 2 тыс., но никак не 14 тыс.», — «МИ – ХЕРСОНЦІ»

«Реальна кількість безпритульних собак у Херсоні складає близько 2000 особин, а ніяк не 14 тисяч», — сообщает ОО «МИ – ХЕРСОНЦІ» после подсчета количества бездомных собак в городе:

«Протягом тривалого часу в м. Херсоні існує проблема безпритульних тварин. Через її невирішеність органами місцевої влади, почастішали випадки нападу тварин на людей, а також факти отруєння безпритульних собак. У 2016 році розроблено та затвердженно Херсонською місью радою «Програму регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Херсоні на 2016-2020 роки». Відповідно до рекомендацій Міжнародної коаліції по регулюванню чисельності тварин — компаньйонів людини (ICAM), початковим етапом будь-яких проектів, спрямованих на забезпечення добробуту безпритульних тварин, є підрахунок їх чисельності. Адже реальна картина дасть змогу належно оцінити ситуацію, розробити стратегію та знайти найоптимальніші способи гуманного вирішення проблеми, врахувати загрози та спрогнозувати результати. Саме на цьому, під час розробки вказаної програми, наполягали громадські та зоозахисні організації м. Херсона. Однак їх думку та рекомендації враховано не було.

У звязку з чим, Громадська організація «Об’єднання «МИ – ХЕРСОНЦІ» самостійно ініціювала проведення підрахуноку безпритульних собак у м. Херсоні. На основі методики Всесвітнього товариства захисту тварин (WSPA) було розроблено унікальне програмне забезпечення для мобільних пристроїв, яке суттєво спрощує роботу волонтерів та координаторів під час підрахунку. За допомогою інтернет ресурсу animal.id-info, 08.08.2016 року, силами ГО «Об’єднання «МИ – ХЕРСОНЦІ», ГО «Громадський інспектор», зоозахисної організації «ШАНС» та інших волонтерів, було здійснено підрахунок безпритульних собак у м. Херсоні. За результатами підрахунку їх кількість склала близько 1200 особин. При цьому, слід врахувати близько 300 безпритульних собак, які знаходяться на перетримці в зоозахисній організації «ШАНС», близько 150 собак, котрі утримуються ініціативною зоозахисною групою «4 лапи» та певна кількість собак, що знаходиться на карантиній площадці по вул. Бурназяна. Таким чином, реальна кількість безпритульних собак у м. Херсоні складає близько 2000 особин, а ніяк не 14 тисяч, про які заявляв міський голова Миколаєнко під час своєї передвиборчої кампанії у 2014 році.

«Різниця у 12 тисяч – це суттєва похибка. Тепер не зрозуміло куди поділося 12 тисяч безпритульних собак за 2 роки? Або їх безжально знищили шляхом отруєння, або Миколаєнко просто брехав, щоб завищити обсяги фінансування з міського бюджету на вирішення цієї проблеми, з метою їх подальшого розкрадання», — задається питанням лідер «Об’єднання «МИ – ХЕРСОНЦІ» Андрій Ткаченко.

Коаліція громадських організацій буде наполягати на перегляді заходів та обсягах фінансування, передбачених «Програмою регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Херсоні на 2016-2020 роки», з урахуванням вказаних данних, передбаченні у програмі реальних сроків та індикаторів вирішення проблеми у м. Херсоні, а також корегуванні діяльності КП «Гарантія» у цьому напрямку».

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*


Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.