На Херсонщине должностных лиц ГП «Институт риса» подозревают в злоупотреблении полномочиями при закупке бензина

Полиция подозревает должностных лиц ГП «Опытное хозяйство Институт риса НААНУ» в злоупотреблении полномочиями при закупке у ЧФ «Вэл» бензина на 1,37 млн. грн.

Об этом стало известно из постановления Садовского районного суда, сообщают «Наші гроші».

«Поліція підозрює посадовців ДП «Дослідне господарство Інституту рису НААН України» в зловживанні повноваженнями при закупівлі у ПП «Приватна фірма «Вел» бензину на суму 1,37 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Садовського районного суду Херсонської області.

В лютому 2016 року інститут за результатами тендеру уклав з фірмою угоду на постачання бензину на 2,25 млн грн.

За договором про постачання А-92 (наливом) вартість палива склала 13,70 грн/л.

Але вже через два тижня сторони підписали дві додаткові угоди про збільшення вартості бензину через ринкову кон’юнктуру. А в кінці березня замовник і постачальники підписали ще одну додаткову угоду, за якою вартість А-92 збільшилася до 17,40 грн/л.

На думку слідчого, в діях членів комітету з конкурсних торгів існують ознаки складу злочини. Адже, під час тендеру були відхилені пропозиції ТОВ «Біт трейдінг» (15,64 грн./л), ТОВ «Кривбасоптіма» (14,80 грн./л), ТОВ «Гаспар-Плюс» (14,87 грн./л) та ТОВ «Техойл Рітейн» (13,86 грн./л). Після укладання додаткових угод з переможцем пропозиції інших учасників торгів є більш економічно вигідними.

Тому поліція в середині квітня почала кримінальне провадження за підозрою у зловживанні повноваженнями посадовцями державного підприємства. В рамках розслідування слідчий звернувся до суду  проханням надати доступ до документації конкурсних торгів ДП «ДГ Інститут рису НААН України» з закупівлі палива та олив. Суд прохання слідчого задовольнив.

За даними «Вісника державних закупівель», в квітні «ДГ Інститут рису НААН України» та ПП «ПФ «Вел» уклали четверту додаткову угоду до договору про постачання бензину А-92. За нею ціна літра палива збільшилася до 18,50 грн./л. Щоб не змінювати істотні умови договору кожного разу додатковою угодою вартість бензину підвищували не  більше, ніж на 10%, щоб. Відтак після всіх додатків бензин подорожчав на 32% від тендерної ціни, хоча за даними Держслужби статистики, у березні-квітні паливо в Україні подорожчало лише на 7%.

За схожою схемою ДП «ДГ Інститут рису НААН України» уклав три додаткових угод з іншим переможцем уже згаданого тендеру на постачання палива – ТОВ «Запорізька трейдингова компанія». З нею 29 лютого була укладена угода про постачання 30 000 л бензину А-95 на суму 0,51 млн грн. Фірма пропонувала поставити бензин по ціні 17,00 грн/л. Після підписання трьох додаткових угод вартість палива збільшилася до 21,99 грн./л.

ТОВ «Запорізька трейдингова компанія» володіє кримчанка Олена Свєтова.

ПП «Приватна фірма «Вел» належить мешканці Херсона Інні Васильвенко. За даними «ВДЗ», фірма почала отримувати державні замовлення з цього року, і всі вони від «ДГ Інститут рису НААН України». Загалом, «Приватна фірма «Вел» уклала з рисоводами угод про постачання палива та поліпропіленових мішків на 4,58 млн грн.

З кінця 2015 року ДП «ДГ Інститут рису НААН України» очолює Валентина Уманська. Головою комітету з конкурсних торгів з закупівлі палива був її помічник Володимир Корнбергер.

Нагадаємо, в лютому держпідприємство уклало угоду з ТОВ «Хімагроінвест» на постачання міндобрив загальною вартістю 16,63 млн грн. Ціни в угоді були вищими від ринкових цін».

«

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*


Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.