«Овочева травма головного мозку», — киевский историк о декоммунизации на Херсонщине

«Овочева травма головного мозку. Це я про назви вулиць у райцентрах Херсонщини. Навіяно топонімічними перлами земляків-херсонців: проспект Пекінської Капусти, майдан Помідорний, вул. ПриватБанківська, площа ім. 20-ліття овочевого базару у Великих Копанях», — историк Украинского института национальной памяти и уроженец Херсона Павел Подобед возмущен тем, как проходит декоммунизация на Херсонщине, — предложения историков, в т.ч. и его, власти не учли.

Об этом он написал в «Фейсбуке»:

«У березні 2016 р. кілька членів Робочої групи з перейменування при Херсонській ОДА звернулись до мене з проханням допомогти в розробці пропозицій по низці населених пунктів Херсонщини.

Кілька днів працювали разом з краєзнавцем Олексієм Паталахом — писали обґрунтування, підбирали назви, порівнювали старі карти тощо. Щойно тепер побачив, що нічого із запропонованого нами не було враховано.

Убогість багатьох назв вражає. Навіть ті нечисленні міста Херсонщини, що мають багатовікову історію — всіяні садово-городніми назвами. Як боляче, що на козацьких землях живуть свинопаси!

Наведу кілька прикладів (чинна назва — назва, яку пропонували ми з Паталахом):

— м. Берислав —
вул. Паркова — Небесної Сотні;
вул. Шкільна — Семена Палія;
вул. Затишна — вул. Івана Обидовського (ніженський полковник Гетьманського реєстрового війська, брав участь у штурмі Газі-Керман у 1695 р., подальший соратник Мазепи);
вул. Леоніда Бикова — Дмитра Горленка (прилуцький полковник Гетьманського реєстрового війська, брав участь у штурмі Газі-Керман у 1695 р., подальший соратник Мазепи);
пров. Покровський — Сердюцький (на честь сердюків);
вул. Воскресенська — Данила Апостола (брав участь у штурмі Газі-Кермана у 1695 р.) і т.д.

Проігноровані вулиці Князя Вітовта, Івана Мазепи, Таванська, Готська тощо. Всі назви ретельно підбирались у відповідності до містобудівної історії Берислава. На виході — вулиці Затишні, Вишневі і Паркові».

1 Comment

  1. Больше нечем звняться как улицы переименовывать????? Денег некуда девать??? Ремонтируйте школы и детсады.А больницы в каком состоянии-бомжатники.

1 Trackback / Pingback

  1. «Овочева травма головного мозку», — киевский историк о декоммунизации на Херсонщине | Последние новости - Kherson.life

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*


Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.