Политические партии в Украине впервые получат финансирование из госбюджета

РЕКЛАМА

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розподілило між політичними партіями 391 мільйон 32 тисячі гривень, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності партій у 2016 році. Відповідне рішення прийнято на засіданні НАЗК.

Про це йдеться на сайті НАЗК.

Кошти у цьому році розподіляються між політичними партіями, на підтримку виборчих списків яких під час останніх позачергових виборів народних депутатів України 2014 року було подано не менше 5% голосів виборців.

Найбільше коштів претендує отримати партія «Народний фронт» – 100 млн 545 тис. гривень. Партія «Блок Петра Порошенка» претендує на 99 млн 87 тис. грн, Радикальна партія Олега Ляшка – 33 млн 815 тис. грн, «Опозиційний блок» – 42 млн 840 тис. грн, партія «Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина» – 25 млн 794 тис. гривень.

Партія «Об’єднання “Самопоміч», яка повністю витримала «гендерну квоту» і має у своєму складі з обраних 32 народних депутатів 21 однієї статі, що не перевищує двох третин від загальної кількості, згідно із законодавством, претендує додатково отримати 10% щорічного обсягу державного фінансування, що загалом становитиме 88 млн 950 тис. гривень.

Нагадаємо, що 1 липня цього року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції», яким передбачено державне фінансування статутної діяльності політичних партій.
Державне фінансування надається партіям за умови подання ними Звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за I і II квартали 2016 року.

Реклама

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*