Про поліцію та субсидії – Жаров розповів про реформи Яценюка

РЕКЛАМА

Про поліцію в Україні та поліцію у Херсоні і не тільки – на сьогоднішній прес-конференції голова міської організації партії «Народний фронт» Михайло Жаров розповів про реформи Уряду України на чолі з Прем’єр-міністром, лідером партії «Народний фронт» Арсенієм Яценюком.

«У Херсоні субсидії призначили на більш ніж 3,5 млн. грн., у місті вже розпочався перший етап відбору до нової патрульної поліції. Безперебійно працює Центр надання адміністративних послуг, так само як і Центри з надання безоплатної правової вторинної допомоги. У Херсоні не було жодного земельного скандалу, місто першочергово виділяє земельні ділянки воїнам АТО», — розповів Михайло Жаров, за сумісництвом ще і директор Департаменту містобудування та землекористування Херсона.

Ключові реформи та результати Уряду. Факти:

▪ Урядом стабілізовано фінансово-економічну ситуацію в країні. На рахунках казначейства знаходиться більше 45 млрд грн, при тому, що у лютому 2014 року на рахунках було лише 108 тис грн. Курс гривні стабілізовано. Реалізується програма взаємодії з МВФ (отримано $6,7 млрд).

▪ Вперше в історії України Уряд відповідально ставиться до своїх боргових зобов’язань, це визнала й Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард під час візиту в Київ у вересні. Урядом проведено перемовини та досягнута домовленість з кредиторами про списання 20% — 4 млрд дол — боргу та відтермінування виплат по тілу кредиту на 4 роки.

▪ Всі соціальні виплати здійснюються вчасно, без затримки ‐ не зважаючи на спад економіки та військові дії на території країни. Більше того – знайдено можливість підвищення рівня соціальних стандартів на 3 місяці раніше, ніж заплановано – з 1 вересня. Всі соціальні стандарти зросли у середньому на 13%. Загалом же, внаслідок збільшення прожиткового мінімуму, зросли понад 80 видів соціальних виплат, допомог, компенсацій, стипендій тощо для більше 12,5 мільйона громадян.

▪ Ми позбулися залежності від поставок російського газу. Україна диверсифікувала поставки цього палива. Якщо раніше ми експортували з Росії  95% потрібного нам газу, то на кінець минулого року цей обсяг складав вже 30%

▪ Проведено корінну реформу у тарифній сфері. Від пострадянської ситуації, коли низькі тарифи руйнували існуючу в країні енергетичну та комунальну інфраструктуру здійснено перехід до системи субсидій – адресної допомоги тим українцям, які дійсно не мають достатніх коштів для оплати економічно обґрунтованих тарифів. Субсидії вже оформлено для понад 3 мільйонів родин — це близько 10 мільйонів українських громадян. На виплату субсидій спрямовано понад 24 млрд грн.

▪ Створено боєздатну армію: фінансування на рівні 5% ВВП, модернізація та виробництво нового озброєння, підвищені соціальний захист військовослужбовців та забезпечення. З початку 2015 року військовослужбовці ЗСУ одержують додаткові виплати у вигляді винагороди за знищену військову техніку супротивника — винагорода вже виплачена 13 741 військовослужбовцю у сумі понад 71 млн гривень. Уряд надав кошти на придбання найближчим часом понад 700 квартир для учасників АТО, інвалідів та сімей загиблих воїнів, а також збільшив допомогу учасникам АТО на протезування за кордоном з 500 до 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Внесено зміни до норм харчування військовослужбовців: раціон значно розширено і удосконалено. Відроджено ДК «Укроборонпром» —  цьогоріч компанія передала ЗСУ понад 4 тисячі нового і модернізованого озброєння та військової техніки (це в 36 разів більше, ніж за такий самий період торік). У 2015 році Збройні сили отримали майже 61 тисячу бронежилетів та 70 тисяч кулезахисних шоломів, 250 тисяч комплектів літніх польових костюмів, 135 тисяч пар берців, 156 тисяч утеплених курток та 90 тисяч пар утеплених штанів тощо.

▪ Створена та приступила до виконання обов’язків нова українська поліція – у Києві, Львові, Одесі, Харкові (поєднує функції патрульної служби, ДАІ та дільничних інспекторів). Нові патрульні вже працюють на автостраді Київ–Бориспіль, на трасі на території аеропорту «Бориспіль» відкрився диспетчерський пункт поліції.  Згідно графіку продовжується реформа і стають до роботи поліцейські підрозділи у містах України, до кінця 2015 нова поліція вийде на вулиці ще 7 українських міст: Миколаїв, Луцьк, Хмельницький, Ужгород, Мукачево, Дніпропетровськ.

▪ Розпочато процес децентралізації влади. Зміни до бюджету за ініціативи Уряду призвели до росту доходів місцевих бюджетів на 38% (44,6 млрд грн). Місцеві бюджети отримали гроші для будівництва доріг, ремонтів лікарень та шкіл, доплат бюджетникам.

▪ Україна цього року стала світовим лідером в експорті соняшникової олії. Крім того, встановлено рекорд за часів незалежності: експортовано 34,8 млн тон зернових. Експорт сільгосппродукції у першому півріччі 2015 склав 35% загального експорту України, тобто кожен 3-й долар надходжень від експорту — аграрний.

▪ У процесі дерегуляції вже скасовано 26 ліцензій (з 56 до 30) та 16 регуляторних обмежень. За планом триває процес скасування ще 130 регуляторних обмежень. Так, спрощення процедур – такі як ліквідація застосування карантинного сертифіката, застосування електронних процедур та спрощення порядку оформлення – на тиждень скоротили шлях збіжжя від поля до трюму корабля.

▪ Розпочата дерегуляція портової галузі. З початку вересня в Україні діють нові, спрощені та пришвидшені процедури оформлення суден і вантажів в портах. Суттєво скорочена кількість перевірок, а також задіяних контролюючих органів, що значно зменшило ризик вчинення корупційних дій. Для бізнесу, який використовує порти, нова система означає економію близько 8 млрд грн на рік.

▪ Проведено скорочення держапарату більш ніж на 20%, скорочено кількість органів виконавчої влади з 75 до 64. Скорочено кількість контролюючих органів виконавчої влади з 56 до 27, а кількість контролюючих функцій держави – з 1032 до 680. Триває люстрація чиновників: вже 4-та хвиля люстраційної перевірки, Закон про очищення влади вже застосовано до 776 осіб. Станом на початок жовтня перевірку проходили вже понад 88 тисяч діючих чиновників та понад 48 тисяч претендентів та призначених держслужбовців

▪ Реформа антикорупційної системи проводиться в рамках прийнятого Закону “Про запобігання корупції”. Створюється Національне агентство з питань запобігання корупції та разом із Світовим банком впроваджується система об’єктивного фінансового контролю за державними службовцями. Активно впроваджуються профілактичні заходи щодо унеможливлення корупції: впровадження електронних сервісів – вже понад 20% документів отримується через Інтернет. Впровадження Центрів надання адміністративних послуг, вже близько 50 по країні.

▪ В рамках антикорупційних заходів 5 жовтня відкрито інформацію про власників земель по всій території України. Це значно посилить контроль громадянського суспільства за використанням та обігом земель в країні.  До того ж, 6 жовтня, Уряд України відкрив повний доступ до інформації про власників нерухомого майна в країні. Насамперед дана ініціатива спрямована на відкриття даних про власність державних службовців, що дозволить українцям здійснювати додатковий антикорупційний тиск.

▪ Уряд України запустив веб-портал, який відкрив доступ до детальної інформації про використання державою публічних коштів. Сайт spending.gov.ua дозволяє кожному бажаючому контролювати державні витрати бюджетів усіх рівнів: Держбюджету, місцевих бюджетів, Пенсійного фонду та фонду соціального страхування. З 1 січня 2016 року до системи долучаться також витрати всіх державних та комунальних підприємств, таким чином використання бюджету стане максимально прозорим.

▪ Вже 21 країна ЄС ратифікувала Угоду про Асоціацію з Україною (ще в 7 країнах процедури ще тривають).

▪ Запроваджено режим “відкритого неба” в аеропортах Одеси та Львова. Відкрито рейси до Тель-Авіва, Болон’ї, Риму, Мадриду, Енфіди та Ларнаки, Салонік, Баку. Підписано договір про “відкрите небо” із Сполученими Штатами Америки.

▪ Розпочато реформу системи освіти. Прийнято новий закон “Про вищу освіту”, з яким: запроваджено автономію університетів, спрощену систему визнання дипломів, вже ліквідовано близько 70 неефективних закладів вищої освіти, запущено автоматичне формування списків вступників, в результаті процедура вступу до вишів стала значно прозорішою.

▪ Відкрито 126 центрів безоплатної правової допомоги для малозабезпечених громадян, учасників АТО, переселенців та інших. У вересні Уряд розширив кількість осіб, які можуть отримати безкоштовну допомогу адвоката. (Вторинна правова допомога на­дається особам, до яких застосовано адміністра­тивне затримання, адміністративний арешт, що затримані за підозрою у вчи­ненні злочину, до яких, як запобіжний захід, обрано тримання під вартою. Та­кож цей вид правової допомоги надаєть­ся особам, у кримінальних проваджен­нях стосовно котрих захисник залуча­ється слідчим, прокурором, слідчим суд­дею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окре­мої процесуальної дії).

▪ Запущена система електронних закупівель ProZorro, яка сьогодні працює в пілотному режимі — на допорогових тендерах (до 200 тис грн для товарів та послуг і до 1,5 млн грн для робіт). Вона довела свою ефективність: при тому, що на неї не витрачена жодної копійки з бюджету, у вересні загальна економія бюджетних коштів перевищила 300 млн грн і продовжує збільшуватися. На порядку денному — вивід системи ProZorro на національний рівень.

▪ Відкрито оновлені Центри надання адміністративних послуг у Вінниці, Луцьку, Чернівцях та інших містах країни. Робота ЦНАПів дозволяє громадянам не стояти в чергах, отримувати якісні послуги і уникнути хабарництва, адже у оновлених Центрах працює електронна система.

У Херсоні набор в нову патрульну поліцію стартував 15 вересня. На презентацію прибув Міністр МВС України, Член Полiтичної та Вiйськової ради «Народного Фронту» Арсен Аваков. В місті в нову патрульну поліцію планували відібрати 300 чоловік, заяви приймалися у всіх бажаючих до 6 жовтня. Лише 15 вересня в Херсоні прийнято 630 заяв від жителів області. Вже розпочався перший етап відбору. За даними облУМВС, всього служити у поліції виявили бажання 3532 особи. З них майже 65% відсотків – чоловіки, 55% кандидатів мають вищу освіту, 62% мають посвідчення водія. Для кожної групи визначена окрема дата і час. Щоденно тестування будуть проходити по 400 претендентів. Перший етап тестування відбувся 8 жовтня.

Роботі Центрів з надання безоплатної правової вторинної допомоги, відкритих у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях, народний депутат від «Народного фронту» і радник міністра юстиції Дмитро Сторожук дав оцінку «задовільно» під час свого візиту на Херсонщину 6 серпня. Область стала третьою після Одеської та Миколаївської, яку Сторожук відвідав для оцінки роботи Центрів. У Херсоні радник міністра юстиції побував у місцевому Центрі з надання безоплатної правової вторинної допомоги по вул. Рози Люксембург, 7.

«Всі області однаково спрацювали. Навіть за кількістю прийому громадян. Йде наплив людей. Не будемо забувати, що Центри працюють тільки місяць. Чув від людей і скептичні речі, але вони все одно приходять. Оцінка –  «задовільно». Є, до чого прагнути», — сказав тоді нардеп.

Нагадаємо, на Херсонщині з 1 липня запрацювали 4 Центри з надання безоплатної правової вторинної допомоги: у Херсоні, Бериславі, Каховці та Голій Пристані.

Реклама

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*