ЦИК обязала Херсонскую горТИК и Комсомольскую райТИК исправить ошибку по Леоновой

РЕКЛАМА

Центральная избирательная комиссия обязала Херсонский горизбирком и Комсомольскую райТИК исправить ошибку в протоколах и внести правдивые данные по голосованию за кандидата в депутаты горсовета от ВО «Батькивщина» Ларису Леонову.

Об этом говорится на сайте ЦИК.

Обращение Херсонской городской территориальной избирательной комиссии о предоставлении разъяснений по Леоновой ЦИК рассмотрела на заседании 17 ноября.

По информации сайта ЦИК, «під час засідання Комісія розглянула звернення Херсонської міської виборчої комісії про надання роз’яснення щодо дій цієї виборчої комісії, спрямованих на виконання постанови суду та усунення порушення виборчого законодавства, та інші додані до нього документи.

Зокрема, судами двох інстанцій було встановлено, що в протоколі Комсомольської районної у місті Херсоні виборчої комісії про підсумки голосування з виборів депутатів Херсонської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі в межах ТВО № 24 навпроти місцевої організації політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», кандидата, закріпленого нею за округом, зазначено відомості про відсоток голосів виборців, поданих за цю партію та закріпленого нею кандидата в депутати Леонову Л.М. – 10,2580%, що не відповідає дійсності, оскільки правильним показником є 12,2580%. Показник 10,2580%  було взято і під час складання Херсонською міською виборчою комісією 3 листопада 2015 року протоколу про результати виборів депутатів Херсонської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі.

Також встановлено, що вказана арифметична помилка вплинула на результати виборів та призвела до того, що Леонова Л.М. не вважається обраною депутатом Херсонської міської ради.

Крім того, у своєму зверненні Херсонська міська виборча комісія повідомила про те, що раніше встановлені нею результати виборів депутатів Херсонської міської ради оприлюднено в ЗМІ, про результати виборів повідомлено осіб, яких було обрано депутатами Херсонської міської ради, здійснено реєстрацію окремих осіб. Реєстрація обраних депутатів Херсонської міської ради, включених до виборчого списку місцевої організації політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», не здійснювалася.

Комісія дійшла висновку, що ситуація, яка склалася з встановленням результатів чергових виборів депутатів Херсонської міської ради, які відбулися 25 жовтня 2015 року, з метою забезпечення дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого процесу, реалізації виборчих прав громадян України, потребує прийняття ЦВК рішення із цього питання.

З огляду  на вказане, Комісія зобов’язала Херсонську міську виборчу комісії вчинити передбачені виборчим законом дії щодо встановлення результатів виборів депутатів Херсонської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі на підставі протоколів ТВК про підсумки голосування з виборів депутатів Херсонської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі в межах ТВО, у тому числі з поміткою «Уточнений». Серед них – і протокол Комсомольської районної у місті Херсоні виборчої комісії про підсумки голосування з виборів депутатів Херсонської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі в межах ТВО № 24 з позначкою «Уточнений», який ця виборча комісія зобов’язана скласти на виконання постанови Херсонської міської виборчої комісії від 15 листопада 2015 року № 101».

Напомним, Одесский апелляционный административный суд обязал Херсонскую городскую территориальную избирательную комиссию устранить нарушение избирательного законодательства и составить протокол о результатах выборов в Херсонский городской совет с указанием Ларисы Леоновой как лица, признанного избранным депутатом горсовета. По результатам выборов, она должна занимать третье место в партийном рейтинге, однако по непонятным причинам была поставлена под номером 11.

В свою очередь, Херсонская горТИК на заседании 15 ноября обязала Комсомольскую райТИК исправить «ошибку» в подсчетах голосов и предоставить горизбиркому уточненный протокол до 10:00 16 ноября. Также горТИК решила обратиться в ЦИК для дальнейшего разрешения вопроса – сведения и оглашения окончательных данных по выборам в горсовет в проблемном районе Херсона.

Реклама

1 Comment

  1. Спасибо за то, что Вы правдиво и своевременно информируете общественность о «деле «Леоновой», мы, непосредственные участники избирательного процесса ИО24 г.Херсона, пристально следим за развитием событий по этому делу и хочется , чтобы справедливость восторжествовала!
    Клычко В.Н., наблюдатель на местных выборах 2015года от партии ВО «Батькивщина» по ВО24 (уд.№106 от 22.15.2015г.).
    Шапошникова Е.В.,наблюдатель на местных выборах 2015года по ВО24 (уд.№106 от №75 от 22.15.2015г.).

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*